Sprendimas tavo verslui !
Leidiniai / Dokumentų šablonai

Trečiadienis, 13 spalio 2021 09:16

Ar tuo atveju, kai darbuotojas naudoja įmonės automobilį asmeniniais tikslais (pvz., savaitgalį ar pan.) ir už tai sumoka automobilio nuomos mokestį, pripažįstama, kad darbuotojas gavo pajamų natūra?

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Mokesčių inspekcija paaiškina, kad tokiu atveju, kai darbuotojas pilnai apmoka už jam darbdavio suteiktą paslaugą, t. y. už automobilio nuomą, ir jo darbdaviui sumokėta suma atitinka tokio automobilio nuomos rinkos kainą, nelaikoma, kad jis gavo pajamų natūra ir GPMĮ nuostatos netaikomos.

Pelno mokesčio tikslais, įmonės, sudarydamos su darbuotojais nuomos sandorį, mokestinio laikotarpio uždirbtomis pajamomis turi pripažinti už tikrąją rinkos kainą išnuomoto automobilio atlygio sumą (PMĮ 7 ir 40 str.).

VMI atkreipia dėmesį, kad jeigu automobilio nuomos kaina neatitiktų rinkos kainos arba faktiškai automobiliu asmeniniais tikslais naudojamasi dažniau, nei už tai sumokamas nuomos mokestis (neribotai), mokesčių administratorius gali taikyti Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatyme nustatytą turinio viršenybės prieš formą principą ir kontrolės veiksmų metu patikslinti įmonėje naudojamų automobilių sudarytų nuomos sandorių kainą ir/arba pripažinti, kad darbuotojas gavo pajamų natūra.

Šaltinis: VMI prie FM

Skaityti 1473 kartai